Folkeeventyrene – The musical

Min gode venn Aslag og jeg har nå beveget oss rekordlangt ut av komfortsonen. Vi debuterer fredag 16.8.2024 som musical-artister i nyskrevne Folkeeventyrene – The Musical med selveste Stabsmusikken som mektig musikalsk akkompagnement på Karpedammen Scene på Akershus Festning.

Vi spiller Asbjørnsen og Moe i et rampete skråblikk på de norske folkeeventyrene med et gjennomført supergøy manus av forfatter/regissør Håkon Thorstensen Nielsen og en utrolig mengde svært fengende musikk signert komponist Thomas Gunnari Røtting. Med briljante Marit Adeleide Andreassen som fortelleren og en rekke andre ordentlige skuespillere og dansere bl.a. fra Bårdar blir dette en storslagen opplevelse som anbefales på det sterkeste.

Øvelsene er i hvert fallen fest å være med på selv om det er en påkjenning for en gammel knott å skulle stokke beina sine i takt med musikken og komme med replikkene sine på en noenlunde akseptabel måte. Har jeg nevnt at alle bør komme på dette?

Legg igjen en kommentar

Kommende konserter

22. mai Bare Egil Band
Sentralbadet, Odda Kjøp billett!

23. mai Bare Egil Band
Festihallen, Sæbøvik Kjøp billett!

23. mai Black Debbath
Festihallen, Sæbøkvik Kjøp billett!

30. mai Bare Egil og Aslags enda mer superpopulære barneshow
Aladdin Scene, Halden Kjøp billett!

31. mai Bare Egil og Aslags enda mer superpopulære barneshow
Nattjazz, Bergen, https://www.nattjazz.no/artister/bajazz2026 Kjøp billett!

4. juni Bare Egil og Aslags enda mer superpopulære barneshow
Målrock, Årdal Kjøp billett!

18. juli Bare Egil og Aslags enda mer superpopulære barneshow
Minimalakoff, Nordfjordeid Kjøp billett!

? Se fullstendig konsertoversikt

Norsk Barsk Metal

Hele Duplexkatalogen

Mailliste

* nødvendige felter